Respiratory mask NTF Pack 5kus- M - EcoEVO Pro FFP3

DOPORUČUJEME

Vaše cena:
390 Kč

Bez 21% DPH

472 Kč Včetně DPH

Dostupnost: Skladem u dodavatele

Nelze objednat, ceny a slevy až po přihlášení

Popis produktu

EcoEVO Pro Velikost M - DÁMSKÁ- 195x95-160mm - tkanice Comfort  + fixační gumičky Quick… Více

Objednací číslo: PRNLTX UST1335

Popis produktu

EcoEVO Pro

Velikost M - DÁMSKÁ- 195x95-160mm - tkanice Comfort  + fixační gumičky Quick&Easy

balení 5kus

     Horní strana respirační masky s filtrem EcoEVO Pro FFP3 je mirně zesílena pro lepší přilnutí k obličeji a je vybavena všitým drátkem, který zaručuje větší přizpůsobivost k jakémukoliv typu obličeje. Na spodní části této respirační masky (v oblasti brady) nalezneme všitou bradovou gumičku, která opět pomáhá k vyššímu přizpůsobení se na jakýkoli  typ obličeje. Vynikající těsnost na univerzálním typu obličeje je stejná, jako u klasického respirátoru.

    Maska s filtrem EcoEVO Pro FFP3 je zároveň vybavena pohodlnými tkanicemi i fixačními gumičkami. Je vhodná pro dlouhodobé nošení, v řádu několika hodin denně. Fixační gumičky umožňují rychlé nasazení z pohotovostní polohy na tkanicích. Kombinace obou typů fixace na obličej je univerzální, pro jakékoliv použití. Způsob fixace kombinujeme podle aktuální potřeby.

 

 

Naše výhody:

Naše výhody:

Na základě vládního nařízení s účinností od 1.3.2021 je tento produkt zařazen mezi schválené a nařízené zdravotnické ochranné prostředky, s povinností nosit dle vládního nařízení na určených místech.


Klinicky ověřený zdravotnický prostředek 

Státní Ústav pro Kontrolu Léčiv (SÚKL) Notification: Register of Medical Devices Nr. 00926153,
GMDN generic device group: 37713 Surgical/medical face mask, reusable

Respirační maska NTF je osazena filtrem, ze spékaných nanovláken. Nano technologie spékaných vláken tvoří jemnou strukturu. Mezery mezi nanovlákny zaručují vysokou filtrační účinnost proti bakteriím, kapénkám a alergickým částicím. Struktura použitého nanovlákna má unikátní vlastnost vázat kapénky s koronavirem v postatně větším množství, než mají běžné materiály.

Výrobek má mnohonásobně opakovatelné použití.Respirační maska NTF a její parametry ověřené v notifikovaných laboratořích

Parametry dle EN 149 : A1 2009 pro průmyslové respirátory FFP: 

DEKRA (Essen, Německo) protokol: Nr. 3420005.10/20PSA 

Průdušnost: tlaková ztráta při průtoku 160 l/min je 2,8 mBar
VYHOVUJE respirátorům FFP1, FFP2, FFP3

Parafinový test: expozice 120mg/parafinového aerosolu při průtoku 95 l/min – 100% – záchyt

VYHOVUJE respirátorům FFP1, FFP2, FFP3


Parametry dle EN 14683 pro zdravotnické masky:

AITEX (Alicate, Španělsko) protokol: 2020TM2799 

Odolnost proti průniku syntetické krve při tlaku 17 kPa a objemu 2ml – 100% záchyt

BFE – bakteriální filtrační efektivita při průtoku 28 l/min Staphylococcus aureus ATCC 6538 po 24 hod/36 st.C – 93,57% +-1,43 %

Filtrační efektivita částic velikosti 3um dle EN14683 – 96,7% při průtoku 60,1 l/m2/sec

Opakovatelně použitelné

UV-C – STERILIZOVÁNO

 

 

Jak správně respirační masku NTF používat?

Jak interpretovat výsledky testů notifikovaných (oznámených a schválených laboratoří EU) ? Čím je Ústenka NTF s filtrem, v boji proti koronaviru, lepší než jiné respirátory a zdravotnické roušky?

Dle EN149:2001+A1 2009, pro průmyslové respirátory FFP, je funkčnost respirátorů testována parafinovým testem.

Klíčovým parametrem pro použití zdravotnické respirační masky NTF s filtrem je ověřená schopnost zachytit a absorbovat 120 mg parafinového aerosolu.

Test dle EN149:2001+A1 2009 : 100% účinnost záchytu 120mg parafínu, při průtoku 95 litrů vzduchu s parafínovým aerosolem během jedné minuty. VYHOVUJE FFP3

Člověk se střední zátěží, během jednoho dne vydýchá 0,3 -0,5 litru vody. Což je 12,5 – 20,8 mg vody za hodinu.

120 mg vodní vlhkosti v dechu vydýcháme za 5,7 až 9,6 hodiny.

Co to znamená při použití respirační masky NTF s filtrem? Vyměním-li respirační masku dříve, než bude hydratovaná, máme 100% ochranu před koronavirem, který se šíří ve formě aerosolových kapének.
Konstrukce respirační masky NTF s filtrem

Filtr EcoEVO Pro FFP3 se upevňuje na obličej pomocí tkanic z netkané textilie, nebo volitelně, pomocí gumiček zachycených za ušní boltec. Horní lem obsahuje fixační drátek, který se ručně vytvaruje kolem nosu.

Respirační maska NTF s filtrem je standardně osazená fixačními tkanicemi. Pro dlouhodobé nošení doporučujeme tkanice, které jsou komfortní na nošení. Gumičky při dlouhodobém nošení způsobí nedostatečné prokrvení ušního boltce. To se projevuje u některých citlivých uživatelů nekomfortem, až bolestí hlavy.Údržba

Použitou respirační masku lze opakovaně sterilizovat vyvařením ve vroucí vodě.

Postup:

Respirační masku ponoříme do vroucí vody. Vyváříme minimálně po dobu 5-ti minut. Po vyvaření necháme masku ve vodě vychladnout. Sušíme volně. Ústenku lze žehlit. Pozor, žehličku nastavíme na nejnižší teplotu. Teplota žehlení nesmí přesáhnout 110 st.C. Vyšší teplota způsobí nenávratné poškození výrobku.Ekologie nás velmi zajímá

Respirační masku NTF s filtrem můžeme opakovaně použít. Jednorázové roušky představují celosvětově, v období koronavirové pandemie, obrovskou ekologickou zátěž. Jejich likvidace je poměrně složitá a nákladná. Přitom se jedná o kontaminovaný materiál, vyžadující speciální zacházení. Tyto skryté náklady výrazně zdražují použití jednorázových roušek. Šetrným praním respirační masky NTF s filtrem můžeme dosáhnout až 50 sterilizačních cyklů. Balíček 10 respiračních masek NTF, když je budete střídat za novou každé 4 hodiny, vydrží teoreticky 2000 hodin nošení, což je 250 pracovních směn. Za tu dobu by se se spotřebovalo 1000 jednorázových roušek či respirátorů, které by se měly měnit každé dvě hodiny.

1x Pack respirační masky NTF nahradí 1000 jednorázových respirátorů FFP3 !

Po celou dobu nošení má uživatel zaručenu 100% ochranu proti koronaviru.


 

 VELKOOBCHODNÍ SLEVY pro registraci ZDE

Buďte ECO – vyplatí se to !!!

Respirační maska NTF s filtrem je v současnosti, v mnoha ohledech, bezkonkurenčně nejlepší ochranný prostředek proti koronaviru, který je na našem trhu. Proč? Protože to děláme jinak….  Co to ještě umí?

Až bude doba roušková pryč, tak masku nevyhazujte. Masku rozpárejte, nanofiltr vyjměte. Získáte tak nezničitelný hadřík na mytí nádobí.

Sešijte si všechny filtry z celého balíčku do tvaru nanoutěrky. Budete překvapeni, jak snadno, lehce, několika málo tahy, dokonale a bez šmouh, vyčistíte každé okno, zrcadlo, obrazovku či karoserii auta.    

Podobné zboží